Our World

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime & Manga


5 participanți

    Gandurile pozitive ne mentin tineri

    Suki<3Irina
    Suki<3Irina
    Te iubesc Irina


    masculin
    Capricorn Cocos
    Mesaje : 182
    Data de inscriere : 03/06/2010
    Varsta : 30
    Localizare : Everywhere

    Gandurile pozitive ne mentin tineri Empty Gandurile pozitive ne mentin tineri

    Mesaj Scris de Suki<3Irina Vin Iun 04, 2010 2:28 am

    Daca vrem sa ne mentinem tineretea si prospetimea fizica trebuie neaparat sa gandim pozitiv si sa ne spunem noua insine vorbe frumoase si de incurajare.

    Cel putin asa sustine Nikki Owen, expert britanic in progrmare neuro-lingvistica, apreciata pentru recomandarile sale privind modul de viata. "Gandurile noastre au un impact puternic asupra infatisarii. Cu totii avem in noi insine puterea de a obtine ceea ce dorim, si nu doar din punct de vedere al carierei sau vietii de familie, ci si al modului in care aratam", a declarat aceasta pentru Daily Mail.

    Pentru a-i convinge pe sceptici, ea a realizat un experiment in care doua jumatati de mar au fost introduse in borcane diferite si tinute timp de o saptamana. In aceasta perioada, Nikki s-a dus pe rand in fata celor doua borcane, rostind in fata unei jumatati de mar cuvinte frumoase si adoptand un ton relaxat, si cuvinte urate sau reprosuri in fata celeilalte.

    Ea spuneca dupa cateva zile a constat ca cea de a doua jumatate de mar era mult mai deteriorata decat prima, ceea ce dovedeste ca exprimarea afectiunii si tandretii face mult bine fiintelor vii, in timp ce gandurile si expresiile neplacute fac doar rau.

    Mai mult, aceasta spune ca experimentul sau are si o baza stiintifica, exprimata in repetate randuri de studile omului de stiinta japonez Masaru Emoto.

    Acesta sustine ca nenumarate cercetari demonstreaza ca moleculele de apa continute
    in organismele vii isi modifica structura cristalina pe baza gandurilor,
    sentimentelor si expresiilor noastre verbale.

    Astfel, cele expuse unui mediu placut sunt simetrice, iar celelalte au forme neregulate.

    "Probabil ca asa se explica faptul ca atunci cand suntem fericiti chipul nostru radiaza iar noi parem mai tineri. Asta nu inseamna insa ca trebuie sa ne multumim cu atat, trebuie sa continuam sa avem grija de dieta si sa ne mentinem un stil de viata sanatos", mai declara Nikki Owen.
    Soeh
    Soeh
    Admin
    Admin


    feminin
    Fecioara Cocos
    Mesaje : 524
    Data de inscriere : 03/06/2010
    Varsta : 30

    Gandurile pozitive ne mentin tineri Empty Re: Gandurile pozitive ne mentin tineri

    Mesaj Scris de Soeh Vin Iun 04, 2010 2:51 am

    Ooh îmi place ce ai postat Suki xD citisem mai demult că dacă gândim pozitiv "viaţa e frumoasă" să zic aşa da' nu credeam că [,] chiar ne menţine tineri O..o"" şi am mai citit că dacă te porţi sau în general vorbeşti frumos şi eşti calm poţi ajunge departe xDD. În general dacă eşti nervos sau vorbeşti urât,îi face pe cei din jur să se comporte cam la fel,însă şi dacă eşti calm,ceilalţi se agită fiindcă eşti prea calm :] [propie experientă].
    Suki<3Irina
    Suki<3Irina
    Te iubesc Irina


    masculin
    Capricorn Cocos
    Mesaje : 182
    Data de inscriere : 03/06/2010
    Varsta : 30
    Localizare : Everywhere

    Gandurile pozitive ne mentin tineri Empty Re: Gandurile pozitive ne mentin tineri

    Mesaj Scris de Suki<3Irina Vin Iun 04, 2010 2:59 am

    Păi, mai erau niște citate interesante gen : "Dacă vrei să fii iubit, iubește. Dacă vrei să fii respectat, respectă...și așa mai departe "
    Virusel
    Virusel
    Member
    Member


    masculin
    Varsator Mistret
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 28/06/2010
    Varsta : 28
    Localizare : Mort in iad :X

    Gandurile pozitive ne mentin tineri Empty Re: Gandurile pozitive ne mentin tineri

    Mesaj Scris de Virusel Mar Iun 29, 2010 3:54 am

    Aham,astea sunt baliverne dupa mine
    Este imposibil..doar prin ACTIUNI poti sa pari mai tinar..
    Sau desigur prin machiaj..un exemplu super bun este madona..
    Linali
    Linali
    Senior member
    Senior member


    feminin
    Gemeni Sobolan
    Mesaje : 139
    Data de inscriere : 28/06/2010
    Varsta : 27
    Localizare : prima la dreapta şi dai colţul

    Gandurile pozitive ne mentin tineri Empty Re: Gandurile pozitive ne mentin tineri

    Mesaj Scris de Linali Mar Iun 29, 2010 6:09 pm

    Mdah ... gred că singurul lucru cel poţi vedea la mine , este faptul cum nu respect balivernele astea ~~"
    Sunt genu' de persoană , foarte negativistă Gandurile pozitive ne mentin tineri 720611
    ShynessLove
    ShynessLove
    Super poster
    Super poster


    feminin
    Scorpion Cocos
    Mesaje : 1929
    Data de inscriere : 04/06/2010
    Varsta : 30

    Gandurile pozitive ne mentin tineri Empty Re: Gandurile pozitive ne mentin tineri

    Mesaj Scris de ShynessLove Mar Iun 29, 2010 9:26 pm

    eu ce sa mai zic =]]

    dar totusi,intr-un fel..cand te gandesti gen "sunt grozavaaaaaaa" e mai mult 'lauda de sine' si orgoliu..da ma rog

    e doar o parere XD

    Continut sponsorizat


    Gandurile pozitive ne mentin tineri Empty Re: Gandurile pozitive ne mentin tineri

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 7:11 am