Our World

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime & Manga


4 participanți

    Spiral

    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Moderator
    Moderator


    feminin
    Fecioara Caine
    Mesaje : 2415
    Data de inscriere : 05/06/2010
    Varsta : 29
    Localizare : in my dreams

    Spiral Empty Spiral

    Mesaj Scris de Anomal!ca Vin Iun 11, 2010 11:03 pm

    Unul dintre cele mai incredibile anime pe care le-am văzut. Ideea a fost una originală, mai mult psihologică, aş putea spune. Logica lui Ayumu este incredibilă, personajul are o putere analitică extraordinară- chiar dacă lucrurile păreau să fie într-un anumit fel, venea el şi răsturna cu totul supoziţiile. Plus că reuşea de fiecare dată- mai devreme sau ma târziu- să iasă din încurcături.
    Grafica a fost excelentă, iar coloana sonoră s-a ridicat şi ea la acelaşi nivel- personal am apreciat mult endingul, melodia era chiar superbă.
    Dacă ar fi să-l mai revăd, aş face-o cu cea mai mare plăcere. M-am delectat cu fiecare episod şi l-aş recomnda oricui doreşte ceva diferit de vizionat, în care misterul să fie la ordiea zilei.
    ~ Amy ~
    ~ Amy ~
    Admin
    Admin


    feminin
    Balanta Mistret
    Mesaje : 2766
    Data de inscriere : 03/06/2010
    Varsta : 28
    Localizare : prin Romania,intr-o localitate plictisitoare

    Spiral Empty Re: Spiral

    Mesaj Scris de ~ Amy ~ Vin Iun 11, 2010 11:32 pm

    Mi-a placut acest anime la nebunie.Mi-a placut de Ayumi,de felul cum rezolva misterele si de Eyes.Personajele erau bine conturate si individualizate si avea o grafica bune.Daca ar fi sa-i dau o nota i-as da 10/10.
    SinQ
    SinQ
    Experienced
    Experienced


    feminin
    Rac Caine
    Mesaje : 971
    Data de inscriere : 01/07/2010
    Varsta : 29

    Spiral Empty Re: Spiral

    Mesaj Scris de SinQ Dum Iul 25, 2010 11:53 pm

    Nu am inteles multe din anime, de aceea l-am vazut de 2 ori. Prima oara ma uitam chioras la ecran, dar cand l-am revazut mi s-a parut cu totul altfel. As putea spune ca anime-ul are cam aceeiasi logica din Death Note, dar nu peste. Imi plac anime-uile care te tin in suspans total, sa vrei sa vezi cat mai repede ce se intampla in continuare.
    Cat despre personaje, care au fost uluitoare toate, cel mai mult mi-a placut de Eyes Rutherford, un personaj calm si rece, cu un aspect incendiar <3.
    Linali
    Linali
    Senior member
    Senior member


    feminin
    Gemeni Sobolan
    Mesaje : 139
    Data de inscriere : 28/06/2010
    Varsta : 27
    Localizare : prima la dreapta şi dai colţul

    Spiral Empty Re: Spiral

    Mesaj Scris de Linali Lun Iul 26, 2010 5:49 am

    Am văzut animeul de cel puţin 4 ori ... şi de fiecare dată uitam să mai şi clipesc ~~" . Probabil ce m-a atras cel mai mult la animeu a fost grafica şi personajele . Sau cel puţin unele personalităţi ale caracterelor . De exemplu , Ezes ... pur şi simplu îl găsesc atrăgător , iar ochii lui ... mă lasă cu gura căscată de fiecare dată . Deşi , recunosc ... povestea e puţin cam seacă ... plus că există două personaje ce le încurc tot timpul x.x .
    Interesant mi s-a părut faptul că există acei Copii Sfintecători , deşi la începutul animeului mă băgau în ceaţă , încercând să-mi dau seama care e rostul lor , chiar mă întrebam dacă au ceva supra-puteri sau ceva de genul acesta Spiral 779507

    Continut sponsorizat


    Spiral Empty Re: Spiral

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mai 16, 2024 6:57 pm