Our World

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime & Manga


+5
ShynessLove
Suki<3Irina
Soeh
~ Amy ~
Anomal!ca
9 participanți

    Death Note

    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Moderator
    Moderator


    feminin
    Fecioara Caine
    Mesaje : 2415
    Data de inscriere : 05/06/2010
    Varsta : 29
    Localizare : in my dreams

    Death Note Empty Death Note

    Mesaj Scris de Anomal!ca Joi Iun 10, 2010 2:45 am

    Death Note 288534034_789ea451e1

    Death Note (デスノート, Desu Nōto?)este o serie manga şi anime, din care s-au inspirat şi două filme artistice cu acelaşi nume, care gravitează în jurul unui carnet aparent obişnuit, dar care are puterea de a omorî pe oricine al cărui nume este scris în acesta. El intră, dintr-o întîmplare, în posesia unui tînăr deziluzionat din Japonia, Yagami Light, care decide că îi este menit să salveze lumea de elementele sale negative cu ajutorul puterii carnetului.

    Death Note: Director's Cut: Final Conclusion după numele original, este un episod special din Death Note ce a fost difuzat iniţial în data de 31 august, 2007 care durează două ore şi realizează în acest interval un rezumat al anime-ului şi întîmplările prin care a trecut Light, prin viziunea lui Ryuk. Începutul este plasat, asemenea anime-ului, în lumea Shinigamilor, însă de data aceasta după întîmplările ce l-au implicat pe Ryuk. Astfel, un shinigami tînăr şi curios şi cu acelaşi chef de viaţă debordant ca a lui Ryuk îl caută pe acesta din urmă deoarece ajunseseră la el informaţii despre întîmplările prin care a trecut în lumea umană. Găsindu-l în cele din urmă, ni se prezintă un Ryuk aparent mai bătrîn, care este pregătit să-i ţină poveţi curiosului său fan. Începe prin a spune că oamenii prin sinea lor sînt plictisitori, însă unul anume, Light, care a dorit să-şi realizeze cu ajutorul Death Note-ului un statut de zeitate a fost destul de interesant. Astfel, începe povestea, cu scene concentrate şi uneori săriri peste unele aspecte ale poveştii, cît şi dezvoltarea uneori necronologică a evenimentelor şi introducerea unor scene noi, neprezente în anime
    ~ Amy ~
    ~ Amy ~
    Admin
    Admin


    feminin
    Balanta Mistret
    Mesaje : 2766
    Data de inscriere : 03/06/2010
    Varsta : 28
    Localizare : prin Romania,intr-o localitate plictisitoare

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de ~ Amy ~ Joi Iun 10, 2010 2:53 am

    Am vazut acest j-movie si trebuie sa recunosc ca actiunea s-a intplat cu repeziciune si nu s-a respectat tot ce s-a intamplat in anime dar a fost un j-movie reusit si mi-a placut.
    Soeh
    Soeh
    Admin
    Admin


    feminin
    Fecioara Cocos
    Mesaje : 524
    Data de inscriere : 03/06/2010
    Varsta : 30

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Soeh Joi Iun 10, 2010 9:30 pm

    Oh DN movies <3

    Am văzut primele două filme de 2 ori sau 3 ori însă ultimul nu am apucat să-l văd dammit >< însă chiar mi-au plăcut deşi unele chestii nu s-au restectat în totalitate şi este prima dată când îmi place de Misa :]
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Moderator
    Moderator


    feminin
    Fecioara Caine
    Mesaje : 2415
    Data de inscriere : 05/06/2010
    Varsta : 29
    Localizare : in my dreams

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Anomal!ca Joi Iun 10, 2010 11:16 pm

    eu am vazut primele 2 filme cred ca in total sunt 2 . Mi-au placut primele 2 filme, desii erau multe actiuni care nu erau in anime. Dar nu mi-a placut cum arata Light si L nu prea semana...
    Soeh
    Soeh
    Admin
    Admin


    feminin
    Fecioara Cocos
    Mesaje : 524
    Data de inscriere : 03/06/2010
    Varsta : 30

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Soeh Joi Iun 10, 2010 11:34 pm

    Ohh mie mi-a plăcut de L <33 adică de actorul care îl interpreta pe L,Kenichi Matsuyama ;3..după părerea mea el a fost cel mai bun în interpretarea personajului xDD.
    Suki<3Irina
    Suki<3Irina
    Te iubesc Irina


    masculin
    Capricorn Cocos
    Mesaje : 182
    Data de inscriere : 03/06/2010
    Varsta : 30
    Localizare : Everywhere

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Suki<3Irina Vin Iun 11, 2010 12:12 am

    Acest film, după părerea mea a fost deplorabil, lamentabil, vrednic de compătimit, un eșec al cinematografiei japoneze. Nu mi-a plăcut deloc, nimic din el. Anime-ul e mai rentabil.
    ShynessLove
    ShynessLove
    Super poster
    Super poster


    feminin
    Scorpion Cocos
    Mesaje : 1929
    Data de inscriere : 04/06/2010
    Varsta : 30

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de ShynessLove Vin Iun 11, 2010 1:41 am

    Idem =.=

    anime-ul,il ador <333
    dar filmul ma dezamagit..desi probabil nu ai cum sa te astepti sa vezi frumusetea anime-ului in real,oameni strica totul si sa putut observa in film Death Note 610234
    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Moderator
    Moderator


    feminin
    Fecioara Caine
    Mesaje : 2415
    Data de inscriere : 05/06/2010
    Varsta : 29
    Localizare : in my dreams

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Anomal!ca Vin Iun 11, 2010 1:51 am

    asta cam asa e.. dar oricum trebuie sa recunoastem ca n-are cum sa fie filmul la fel de bun ca anime-ul pentru ca nu se poate face totul ca la carte si multe efecte nu se pot face si in plus regizorul a avut viziunea lui dupa ce a citit manga si daca o luam asa fiecare dupa ce ar citi manga ar face altfel filmul.. nu va iesi niciunul identic sau mai bun ca anime-ul
    Linali
    Linali
    Senior member
    Senior member


    feminin
    Gemeni Sobolan
    Mesaje : 139
    Data de inscriere : 28/06/2010
    Varsta : 27
    Localizare : prima la dreapta şi dai colţul

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Linali Mar Iun 29, 2010 12:05 am

    Să videm Death Note 610234
    Animeul , categoric , îl ador .
    Revenind la film ... mda , ce să spun . Sincer a fost cam sec . Adică , evident . A avut numai două părţi . Pe când animeul are mult mai multe episoade . Nu mi-a plăcut deloc filmul . Mai alkes că au scos , chiar foarte mult din animeu . Multe dintre lucruri ce erau chiar interesante si mai normale x.x .
    Kiufu^^
    Kiufu^^
    Senior member
    Senior member


    feminin
    Leu Bivol
    Mesaje : 159
    Data de inscriere : 16/09/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Eu traiesti cu martienii!

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Kiufu^^ Dum Sept 26, 2010 4:25 am

    Am avzut ambele parti ale filmului
    Animeul il iubesc este prea tare
    Filmul este super,desi actiunea este fugarita de gaste este prea tare
    L seama asa de bine cu cel din anime si este asa de cute <333

    Iubesc filmul asta
    Neena
    Neena
    Fan
    Fan


    feminin
    Gemeni Capra
    Mesaje : 553
    Data de inscriere : 13/07/2010
    Varsta : 32
    Localizare : Cluj-Napoca

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Neena Dum Sept 26, 2010 6:07 am

    A fost chiar interesant sa vad animeul transpus intr-un film.Desi actorul care l-a jucat pe Light nu a fost prea..aratos,de atunci sunt o fana a celui care l-a jucat pe L (desi i-am si uitat numele XD).Inca le mai am pe dvd.Bineinteles..calitatea filmelor e slabutza,tipc filmelor japoneze,dar merita vazute,mai ales daca esti fan DN
    SinQ
    SinQ
    Experienced
    Experienced


    feminin
    Rac Caine
    Mesaje : 971
    Data de inscriere : 01/07/2010
    Varsta : 29

    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de SinQ Dum Sept 26, 2010 3:59 pm

    Etto... urasc filmele DN.
    Adica vreau sa zic ca prima oara mi-au placut, dar dupa ce le-am rezavut pe DVD, mi-am dat seama ce banale sunt, nici nu se compara cu anime-ul, pe care il ador.
    Si chiar nu puteau sa gaseasca cu "Light" mai frumos? Chiar ma dezamagit complet *please erase my memories with Kira from the movie TT.TT*...

    Continut sponsorizat


    Death Note Empty Re: Death Note

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 7:49 am