Our World

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime & Manga


4 participanți

    L vsLight

    Anomal!ca
    Anomal!ca
    Moderator
    Moderator


    feminin
    Fecioara Caine
    Mesaje : 2415
    Data de inscriere : 05/06/2010
    Varsta : 29
    Localizare : in my dreams

    L vsLight Empty L vsLight

    Mesaj Scris de Anomal!ca Mar Iun 08, 2010 2:40 am

    L : Buuun. E geniul interesant, care are insomnii si este obsedat de dulciuri. Are o pozitie ciudata, gandeste ciudat de bine si stie de la inceput cine e Kira, chiar daca nu are dovezi. Cu toate ca stia ca Light este Kira, inima ii spunea ca nu e si ca poate avea incredere in el. Toate astea il fac cel mai iubit personaj din istorie. La mine nu e asa. Eu nu-l prea suport lol. Nu am nimic cu el, dar totusi e un pic cam prea exagerat. Perfectiunea care il sustine il duce prea departe. In primul rand e imprevizibil in aproape tot ceea ce face. Daca tot avea sa fie un personaj original, de ce mereu stiam ca va spune exact ce Light a facut? Nu ma asteptam sa se lase dus de val in 'prietenia' cu Light. Deci chiar asta era ultima chestie la care ma puteam gandi. Apoi e faza cu Misa Misa. Mi s-a parut... Primitiv sa o tii atatea zile inchisa, si sa-i spui : 'Recunoaste ca esti al doilea Kira, recunoaste ca esti al doilea Kira, recunoaste ca esti al doilea Kira' etc. Si m-au enervat la culme fazele : "Daca mor maine tu esti Kira" .-.,,

    Light : Well, Light e un student la drept aparent obisnuit, plictsit si foarte inteligent. Cand descopera Death Note-ul, il testeaza si descopera ca poate omori cu el. Scopul lui : sa elimine toti raufacatorii din lume, facand o lume mai buna. Oky. De acord. DAR s-a lasat purtat de Death Note si de puterea acestuia asa ca nu s-a mai oprit pana nu a murit lol. S-a folosit de toate persoanele pe care le-a putut zapaci : Misa Misa, Takada, Mikami. A riscat enorm de mult folosindu-i pe cei amintiti mai sus, dar a sperat ca planul perfect va merge. Ceea ce-mi place la Light este faptul ca face si el greseli si ca nu toate ies chiar asa cum ar fi planuit el. Ajuns in politie, fiind de acum unul dintre cei care investigheaza cazul 'Kira', ajuta si el cu niste chestii pe acolo, primind dezvaluirea sincera a lui L care-i spune ca e primul lui prieten. Partea asta a fost mai emotionanta decat moartea lui L. Dar totusi cea mai inteligenta scena este atunci cand ingroapa carnetul lui Ryuk, uitand tot, iar pe Rem il pune sa-l dea unui tip din organizatia Yotsuba. Inteligent, dar si riscant. Corupt inca de Death Note si de planurile lui marete, il vede pe Lawliet murind, devenind chiar el insusi L. Era in culmea fericirii baiatul : era si L si Kira. Apar Near si Mello si stiti si voi. Vreau sa ajung la sfarsit.

    in concluzie il aleg pe L pentru ca mi se pare ca Light e plin de sine crezandu-se "zeu"
    Kiufu^^
    Kiufu^^
    Senior member
    Senior member


    feminin
    Leu Bivol
    Mesaje : 159
    Data de inscriere : 16/09/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Eu traiesti cu martienii!

    L vsLight Empty Re: L vsLight

    Mesaj Scris de Kiufu^^ Dum Sept 26, 2010 4:34 am

    O cu siguranta L-este prea dragut si asa de destept desi pacat ca moare T__T
    L-as putea alege si ep Light,dar si-o cam ia in cap cu puterea si omoara oameni nevinovati "_"
    So L este prea cute
    Neena
    Neena
    Fan
    Fan


    feminin
    Gemeni Capra
    Mesaje : 553
    Data de inscriere : 13/07/2010
    Varsta : 32
    Localizare : Cluj-Napoca

    L vsLight Empty Re: L vsLight

    Mesaj Scris de Neena Dum Sept 26, 2010 5:57 am

    Light.Mereu m-am gandit ca daca ar exista si in realitate o persoana ca el nu as rezista sa incerc sa-l imblanzesc Wink).Plus ca e destept.Si cam gandim la fel..daca as gasi si eu un Death Note cel mai probabil m-as apuca de eradicat L vsLight 2247
    L e dragut, dar in opinia mea e mult mai obsedat decat Light.Altfel nu si-ar fi dat viata ca sa rezolve cazul,nu?
    SinQ
    SinQ
    Experienced
    Experienced


    feminin
    Rac Caine
    Mesaje : 971
    Data de inscriere : 01/07/2010
    Varsta : 29

    L vsLight Empty Re: L vsLight

    Mesaj Scris de SinQ Dum Sept 26, 2010 4:09 pm

    L - Nope, nu-i genul meu. Bine, e destept, ii plac dulciurile, pozitii ciudate (asemanatoare cu ale mele) si obsedat de cazul Kira. Cum zice si Neena, chiar prea obsedat, incat si-a dat viata. Sincer, mie nu-mi place infatisarea lui... arata de parca n-a dormit 5 zile si merge cam cocarjat.

    Light - That's my boy. Sincer, daca eu as fii in locul lui, as face la fel. Este genial, aratos si iese mai din toate incurcaturile. Cel mai mult imi place cum o foloseste pe Misa, ador personajele anime de genul asta. Se descura mult prea bine fiind Kira si daca se straduia mai mult, poate iesea un nou zeu al lumii. Nu-mi place deloc cum a sfarsit, dar ma bucur ca a existat un personaj ca el (de fapt el face tot anime-ul).

    Continut sponsorizat


    L vsLight Empty Re: L vsLight

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mai 16, 2024 12:20 pm